Czy muszę używać EFT do końca życia?

Wiele osób pyta, czy aby utrzymać swój problem pod kontrolą, to będą musieli robić EFT do końca życia? Czy jak przestaną, to problem powróci? Odpowiedź brzmi nie i tak.

„Nie”, ponieważ, jeśli problem jest dobrze rozwiązany, odnalezione są źródła, wszystkie aspekty odkryte, to problem nie powróci i nie trzeba więcej na niego robić EFT. Jeśli problem powraca, to znaczy, że jakieś jego pozostałości nie zostały jeszcze odkryte i wyeliminowane. Natomiast odpowiedź na „tak” odnosi się do tego, że aby zapobiec tworzeniu się nowych, nawarstwionych, zepchniętych do podświadomości problemów, dobrze byłoby używać EFT jako codzienną rutynę.

Zwykle nie mamy trudności myśleć o dobrej kondycji ciała, że aby ją utrzymać nie wystarczy chodzić na ćwiczenia i trzymać dietę przez 3 miesiące, a potem już tak na zawsze zostanie. Wiemy, że gdy zaprzestaniemy ćwiczeń i dobrego odżywiania, to nadmierna waga, czy sztywność ciała powrócą. Natomiast wielu z nas nie myśli w taki sposób o umyśle, emocjach i duchu. Wyobrażamy sobie, że jak już uporamy się z tą dręczącą przeszłością, to na tym koniec. Można zaprzestać EFT, medytacji, czy innych ćwiczeń, bo jakoś samo się to będzie toczyć. I z pewnością będzie, tylko pytanie, z jakimi konsekwencjami.

Nauczeni doświadczeniem powinniśmy wiedzieć, że jeśli już się tak zdarzyło, iż nierozwiązane negatywne emocje dały się nam we znaki, to jest prawdopodobne, że sytuacja się powtórzy, jeśli tym razem nie zadbamy o to na bieżąco, tylko znowu zostawimy na pastwę losu. Układ nerwowy, umysł, duch potrzebują tak samo dobrego odżywiania i ćwiczeń. Nie od czasu do czasu, ale systematycznie. Dopóki żyjemy, to jest wielce prawdopodobne, że doświadczać będziemy w bieżącym życiu stresów, lęków, tragedii, złości, rozczarowań itd. Usuwanie tych negatywnych emocji, zdarzeń, przeżyć zapewni zdrowie umysłu i ducha, zapobiegnie gromadzeniu się ich w nadmiarze aż do kolejnej eksplozji, gdy już jest za późno.

Tak że odpowiadając na pytanie, nie, nie trzeba robić EFT do końca życia, aby nie mieć danego problemu, natomiast tak, trzeba/można robić EFT do końca życia, aby trzymać w dobrej kondycji i zdrowiu swój układ nerwowy, umysł i ducha (a także ciało, które cierpi często z powodu zatrzymanych negatywnych emocji).

Nie przegap nowych ćwiczeń EFT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *