Myślę pozytywnie i nic!

RUNDA EFT – „Jestem zły, bo nic mi nie idzie”

Wiele osób przeczytało książki i artykuły o potędze pozytywnego myślenia i z zapałem zabrało się za codzienne ćwiczenia pozytywnych afirmacji. „Jestem zamożny”, „Czuję się świetnie”, „Mam wspaniałego partnera/partnerkę”, „Wyglądam jak modelka”, itd. I….. nic się nie zmienia. Mogą być dwie przyczyny tego, że afirmacje nie działają: albo blokują je negatywne przekonania, jakie drzemią pod spodem, albo osoba afirmuje pozytywne sytuacje tylko słowami, bez ODCZUWANIA ich w ciele.

Negatywne przekonania są przekonaniami, które zdobywamy w trakcie rozwoju, począwszy od małego dziecka. Uczymy się ich od rodziców/opiekunów, nauczycieli, norm społecznych/kulturowych, telewizji i generalnie wszystkiego, z czym mamy kontakt, a co ma na nas jakiś wpływ. Dzieje się to zwykle zupełnie nieświadomie. Im wcześniej nauczone przekonania, tym są one mocniejsze. Tak więc osoba może afirmować wspaniałego partnera w życiu, mając dokładne wizje tego, czego naprawdę pragnie, a tymczasem pod spodem tego leżą ukryte przekonania na temat związków. Np. rodzice tej osoby nie byli najszczęśliwszym małżeństwem i napatrzyła się ona na to, przyjmując jednocześnie do systemu swoich przekonań, że małżeństwo polega na ciągłych kłótniach i wzajemnej nienawiści. Świadomie oczywiście wie ona, że to jest dokładnie to, czego w życiu nie chce, niemniej nierozwiązane emocje, które przeżyła będąc świadkiem niedobrego małżeństwa, tak naprawdę rządzą jej wyborami. Za każdym razem, gdy pomyśli o swoim życiu i partnerze, aktywują się stare schematy, strach i dopiero potem przychodzi refleksja „nie, ja tak nie chcę”.

Kluczem do zmaterializowania pozytywnych afirmacji jest całkowita czystość uczuć temu towarzyszących. Jeśli więc osoba afirmuje dobry związek, ale za każdym razem gdy to czuje i widzi w wyobraźni, gdzieś tam w tle czai się negatywny obraz związku jej rodziców i towarzyszący temu strach, to z afirmacji nic nie będzie. Stare nierozwiązane emocje i przekonania muszą zostać uwolnione, wyczyszczone, aby dać drogę nowym wyborom. Potem…. rzeczy dzieją się same 🙂

Sprawdź, jakich negatywnych uczuć czy myśli doświadczasz w tle, kiedy marzysz… Siedzisz w wygodnym fotelu, oczy zamknięte, rozwija się cudowna wizja, widzisz każdy detal, czujesz się jak w niebie i nagle….. maleńka, cichutka myśl: „Eee, to nie dla mnie…. tata zawsze powtarzał mi, gdy przyniosłam trójkę ze szkoły, że ze mnie nigdy nic nie będzie….”.

Działa to, jak szczypta dziegciu w beczce miodu. Można mieć całą beczkę pysznego miodu i wystarczy jedna mała szczypta gorzkiego  dziegciu, aby zniszczyć całą beczkę. Tak samo z negatywnymi zaprogramowanymi przekonaniami: można mieć całą piękną wizualizację jakiegoś marzenia, a wystarczy jedno mocne negatywne przekonanie na ten temat, aby zepsuć całe marzenie.

RUNDA EFT

PUNKT KARATE:

Mimo, że jestem zły na siebie, że nic mi nie wychodzi, akceptuję siebie i to co czuję.
Mimo, że jestem zły, że tak bardzo chcę i się staram i nic z tego nie ma, wybieram spokój teraz.
Mimo, że jestem zły, że marnuję czas, bo to nie dla mnie, bo nie jestem wystarczająco dobry i zdolny, aby zmieniło się na lepsze, otwieram się na to, że są rzeczy, o których jeszcze nie wiem.

BREW: To nie dla mnie
BOK OKA: Próbowałem już tyle razy i nic z tego
POD OKIEM: Coś musi być nie tak ze mną
POD NOSEM: Widocznie tak już mam, że mi nie wychodzi
BRODA: Jestem zły, że zmarnowałem tyle czasu
OBOJCZYK: To pozytywne myślenie to jakieś oszustwo
POD PACHĄ: Życie jest twarde i nie można go zmienić
GŁOWA: Po co w ogóle uwierzyłem, że to działa

BREW: Akceptuję, że jeśli u innych działa, to u mnie też może
BOK OKA: Otwieram się na uwolnienie wszelkich blokad, jakie powstrzymują mnie od sukcesu
POD OKIEM: Pozwalam sobie zobaczyć, dlaczego mi nie wychodzi i czuję się z tym bezpiecznie
POD NOSEM: Uwalniam tą złość i wybieram spokój
BRODA: Zasługuję na pozytywne zmiany w życiu, jak każdy z nas
OBOJCZYK: Cieszę się, że mam wybór, aby wpłynąć pozytywnie na własne życie
POD PACHĄ: Chcę być panem swojego życie, dlatego z miłością otwieram się na wszystko, co mnie blokuje

Nie przegap nowych ćwiczeń EFT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *