Czy warto być wdzięcznym?

RUNDA EFT – „Po co być wdzięcznym”

Odczuwanie wdzięczności podnosi nastrój, redukuje stres, wprowadza optymizm i generalnie zmienia nastawienie do życia, świata i ludzi. Ktoś powiedział: „Gdyby na świecie istniała tylko jedna modlitwa, to byłoby to słowo 'Dziękuję'”.

Wdzięczność jest jednym z aspektów miłości. Kiedy człowiek jest wdzięczny, to nie może być jednocześnie smutny, zły, czy przestraszony. Wdzięczność jest jednym z uczuć o najwyższej wibracji. Bycie wdzięcznym za coś powoduje, że zaczynamy mieć tego coraz więcej.

Codzienność życia często przysłania potrzebę wdzięczności. Przyzwyczajamy się, że życie polega na rozwiązywaniu problemów. Pojawia się problem, szukamy rozwiązania, znajdujemy, rozwiązujemy i zaczynamy szukać kolejnych spraw do rozwiązania. W rezultacie życie staje się ciężarem.

Niektórzy mówią, że jest tak trudno i ciężko, że nie mają za co być wdzięczni. Należy jednak pamiętać, że wszystko zaczyna się od środka. Jeśli znajdziemy jakikolwiek powód do wdzięczności, nawet jeśli jest to wygodne łóżko i miła w dotyku pościel, to nie tylko zacznie zmieniać się percepcja naszego życia, ale i zacznie się pojawiać więcej powodów do wdzięczności.

Wdzięczność i regularne jej odczuwanie działa dosłownie jak magia. Można powiedzieć, że nie ma potężniejszego narzędzia tworzenia, kreowania i przyciągania, jakim jest wdzięczność. Zauważyłeś może taką rzecz? Załóżmy, że masz w domu przyjęcie i przygotowałeś z domownikami posiłek. Przyszli goście i nadszedł czas na zjedzenie czegoś. Jeden z gości zjadł i odłożył talerz, a drugi zjadł i z wdzięcznością podziękował, mówiąc, że było pyszne. Jaka jest naturalna reakcja na taką wdzięczność? Oczywiście automatycznie pytamy: dołożyć ci jeszcze? czy chciałbyś więcej?

Wszechświat działa dokładnie na tej samej zasadzie. Jeśli jesteśmy wdzięczni nawet za małe rzeczy, wszechświat z radością i obfitością dodaje nam więcej. Im więcej wdzięczności, tym więcej obfitości w odpowiedzi.

Znajdź każdego dnia kilka powodów do wdzięczności. Np. zostałam miło obsłużona w sklepie, udało mi się porozmawiać z przyjacielem, jest piękna pogoda, mam w lodówce swoje ulubione owoce itd. Odczuj tą wdzięczność naprawdę w całym ciele. Nie chodzi nam o logiczne odczuwanie wdzięczności typu „mam co jeść, więc powinienem być za to wdzięczny, bo innym brakuje”. Takie odczuwanie „z głowy” się nie liczy. Poczuj to całym sobą.

Regularne ćwiczenie wdzięczności zmieni twoją rzeczywistość niezależnie od tego co dzieje się w twoim życiu: czy jest dobrze, czy jest źle.

RUNDA EFT

PUNKT KARATE

Mimo że zapominam być wdzięcznym, to akceptuję siebie i to co czuję.
Mimo że problemy tak mnie pochłaniają, że zapominam dziękować, to i tak akceptuję siebie i to kim jestem.
Mimo że nie jestem pewien, czy bycie wdzięcznym tak często ma w ogóle sens, to i tak akceptuję siebie i to co czuję.

BREW: Nie jestem pewien, czy to dobrze dziękować
BOK OKA: Nie mam ochoty dziękować nikomu zbyt często!
POD OKIEM: Nie jestem wdzięczną osobą
POD NOSEM: Widzę wiele rzeczy, które mnie denerwują
BRODA: Czasem jestem wdzięczny, ale nie codziennie
OBOJCZYK: Czemu nie czuję się swobodnie myśląc o codziennym dziękowaniu?
POD PACHĄ: Co jeśli nie będę w stanie znaleźć powodów do wdzięczności?
GŁOWA: To nienormalne dziękować tak często!

BREW: Co by się stało, gdybym jednak znalazł powody do wdzięczności każdego dnia?
BOK OKA: Chcę chcieć dziękować codziennie
POD OKIEM: Chciałbym spróbować znaleźć rzeczy, za które mógłbym być wdzięczny
POD NOSEM: Zamierzam otworzyć się na wyrażanie wdzięczności
BRODA: Wybieram uwolnienie się od tego nawyku skupiania się na problemach
OBOJCZYK: Jestem gotowy aby dziękować codziennie
POD PACHĄ: Doceniam wszystkie podziękowania jakie dostaję od innych
GŁOWA: Czuję się dobrze uwalniając cały mój opór przed codziennym dziękowaniem

Nie przegap nowych ćwiczeń EFT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *