Rozmowy z ciałem cz.1

© Tłumaczenie: Katarzyna Dodd

(Wyjaśnienie słowa „wibracja” użytego w poniższym artykule. Wszystko we wszechświecie zbudowane jest z energii. W zależności od kondensacji tej energii, wibruje ona z różną częstotliwością. Niską wibrację posiada materia, która jest ciężka. Emocje również posiadają swoją wibrację. Emocje negatywne mają dość niską wibrację, natomiast im bardziej pozytywne są emocje, tym wibracja energii jest wyższa. Nic dziwnego, że gdy jesteśmy smutni, to czujemy się ciężko, a gdy jesteśmy szczęśliwi to mamy ochotę latać 🙂 )

Wprowadzenie

Jeżeli kiedykolwiek przeżyliśmy traumę, zranienie, zdradę, czy przerażenie, nasze ciała zapisały te emocje na energetycznym i komórkowym poziomie. Jak wyraził to znany specjalista od traumy, Bassel Van der Kolk, „twoje ciało rozliczy cię ze wszystkiego”.

Następne części artykułu, 2 i 3, będą odnosiły się do zapamiętanej traumy oraz konfliktu w ciele z perspektywy energetycznej. Części 4 i 5 przedstawią jak trauma manifestuje się poprzez skórę, a części 6 i 7 – nasze cielesne reakcje w stosunku do nadchodzącej przyszłości. (Przypominam, że nie jestem lekarzem, dlatego tylko sugeruję sposoby energetyczne działające na ciało za pomocą EFT jako uzupełnienie opieki medycznej).

Kiedy mamy wypadek, siniaki, złamane kości są ewidentne, fizyczne, widzialne dla oka i bolesne przy dotyku. Kiedy w kuchni przetniemy się nożem, czy sparzymy, to na długo pozostaje blizna – dowód, że przeżyliśmy jakieś zranienie. Kiedy jednak na nas krzyczano, kiedy nas odrzucono, czy nam zagrażano, to nie mamy żadnych widocznych „blizn”, które można by pokazać innym. Nasze ciała przechowują zapisy tych doświadczeń w naszym układzie elektrycznym i polach energetycznych.

EFT jest techniką, którą wybrałam, aby zająć się wszelkimi konfliktami i traumami na wielu poziomach – emocjonalnym, duchowym, fizycznym i elektrycznym. Tak więc, jeśli trener w drużynie pognębił cię dotkliwie, to taka „trauma” nie może być po prostu uwolniona za pomocą tylko słów w tradycyjnej terapii, bez pozostawienia śladów w elektryce. Odcisk doświadczenia został zrobiony poza racjonalnym umysłem i kiedy twoi koledzy mówią „o, trener miał po prostu zły dzień”, albo „on tak traktuje wszystkich”, to wcale nie pomaga to w wymazaniu elektrycznych śladów pozostawionych przez owo doświadczenie. Jeśli naprawdę chcemy uwolnić się, to EFT jest do tego narzędziem.

Nie potrzebujemy nowego mózgu, nie potrzebujemy naprawy, ponieważ nie jesteśmy popsuci. Mamy wszystko co potrzebne, wystarczy tylko utworzyć nowe ścieżki, aby elektryczne impulsy dawały odpowiednią reakcję. Mamy wszystkie składniki, musimy wykształcić nowe połączenia, percepcje i interpretacje.

Motto EFT mówi, że Przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest zaburzenie w systemie energetycznym ciała. Możemy uwolnić te zaburzenia korzystając z głębokiego uzdrowienia dostępnego każdemu z nas.

Zacznijmy.

Pierwszy krok to nawiązanie szczerego i dobrego porozumienia z własnym ciałem, jak to robimy z przyjacielem, czy nowym klientem przychodzącym na spotkanie. Bądź miły, słuchaj głęboko, bądź otwarty i poświęć czas na dobrą komunikację. Zbyt wielu ludzi ignoruje symptomy z ciała, albo nawet nie rozpoznaje, że ich ciało usiłuje im coś zakomunikować!

Poniższe przykłady pomagają mi podejść do klienta, który chce pracować nad emocjonalnym podłożem problemu fizycznego. (Pamiętaj, że nie jestem lekarzem, dlatego nie zajmuję się chorobą, tylko podłożem emocjonalnym i konfliktem w wibracji energetycznej, które przyczyniają się do choroby).

  1. Ból jest sygnałem: Ból jest genialnym, głośnym i naładowanym informacją sygnałem. Musimy go usłyszeć, w przeciwnym razie sygnał stanie się mocniejszy, aby zwrócić naszą uwagę. Ból jest często nieświadomym procesem. Konflikty manifestują się w ciele z powodu emocjonalnego napięcia, dlatego rozwijamy choroby psychosomatyczne. Te choroby, czy bóle głowy są prawdziwe, aczkolwiek ich źródłem są psychologiczne konflikty, a nie bakterie, czy wirusy.
  2. Symboliczne wskazówki. Często, ciało przechowuje informacje w poszczególnych organach dając symboliczne wskazówki. Nasze ciała są bardziej genialne, niż nam się wydaje i czasami próbują zwrócić naszą uwagę w sposób czasem zabawny, a czasem oczywisty. Nie jest rzadkością, że problemy z ramieniem są powiązane z niesieniem ciężaru świata, nogi, kolana i stopy z poruszaniem się do przodu, a problemy skórne z głęboką irytacją, czy sprawami, które nam „zalazły za skórę”.
  3. Traumy i konflikty osłabiają nasz system immunologiczny. Tak jak Gary Craig mówi na DVD o poważnych chorobach, wszelkie tłumione, wyparte, czy zaprzeczone zranienia, urazy i konflikty w naturalny sposób wysysają energię i siłę z naszych układów immunologicznych, co czyni nas „celem” dla chorób i osłabia ciało. Mimo, że styl życia jaki prowadzimy jest wysoko zorganizowany i wielofunkcyjny, to jednak bez spokoju wewnętrznego rozwijamy w końcu jakiś fizyczny problem, ponieważ nasze psychiczne/duchowe zasoby się wyczerpują.
  4. Leczenie versus Przyczyna. Według mnie spędzamy zbyt wiele czasu na szukanie metod leczenia ignorując przyczyny naszych fizjologicznych dolegliwości. Każda choroba ma swoją wibrację. Spędzilibyśmy znacznie mniej czasu i pieniędzy i odzyskalibyśmy więcej zdrowia i energii, gdybyśmy poszukali wibracji lub przyczyn naszego problemu i zastosowali na niego EFT. Nie oznacza to, że nie potrzebny nam lekarz, gdy mamy poważny problem. Oznacza to, że serwując naszemu ciału tabletki, czy zabieg chirurgiczny uzyskamy rezultat, ale tylko na jakiś czas, jeśli nie zajmiemy się wibracjami u podłoża choroby.

Lubię zadawać sobie, czy klientom, pytania, które stymulują połączenia energetyczne mogące istnieć nie rozpoznane przez świadomy umysł. Lubię również zdania otwarte, jak te poniżej. Możesz skomponować swoją własną listę, pisz szybko, a możesz być zaskoczony tym, co ci wyszło. Poniżej kilka ulubionych przykładów:

Gdyby mój/moja ______________mógł mówić, to powiedziałby mi, że zaniedbałem________ .

Moje obolałe miejsce ____________ reprezentuje konflikt, który mam w związku z ______ .

Wydaje się, że moje konflikty i urazy miłosne utknęły w moim __________________ .

Niepokoje finansowe zawsze ujawniają się w moim __________________ .

Złość zwykle powoduje powstanie bólu lub zapalenia w moim _______________________ .

Lęki manifestują się fizycznie w moim ______________ .

Kiedy czuję się niedoceniony/a, to mój/moja ________________ boli.

Kiedy czuję się zagrożony w pracy i muszę współzawodniczyć, to zwykle czuję napięcie w moim __________________ .

Kiedy jestem wyczerpany i przepracowany, zauważam dyskomfort w moim ______________.

Kiedy mam problem z moja rodziną, mój/moja _____________ staje się zaogniony.

Wierzę, że byłoby znacznie wydajniej, gdybyśmy poświęcili czas i energię na przyczyny problemów leżące w wibracji energetycznej, a nie na leczenie objawów. Możemy usprawnić tą wibrację za pomocą EFT i pozostać w ten sposób zdrowymi znacznie dłużej. Problem leży w wibracji, a my mamy możliwości, aby tą wibrację zmienić (co robimy poprzez myśli i uczucia), czemu więc nie skupić się na tym, gdzie mamy więcej możliwości?

Część 2 i 3 będzie na temat przechowywania traumy w ciele.

Carol Look
EFT Master

Nie przegap nowych ćwiczeń EFT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *