Kobieta chudnie bez chodzenia na siłownię

© Tłumaczenie: Katarzyna Dodd

Witam wszystkich, trudności w osiągnięciu szczupłego ciała częściej wiążą się z emocjonalnymi problemami, niż z samym jedzeniem. Interesującym jest, że gdy emocjonalne problemy zostają rozwiązane, nawyki jedzeniowe regulują się same w sposób naturalny. Widać to jasno w poniższym artykule napisanym przez Cathleen Campbell.

Uściski, Gary


Drogi Gary,

jedna z moich ulubionych historii, która wydarzyła się ostatnio związana jest z otyłością i jest mi szczególnie bliska, gdyż dotyczy mojej dobrej przyjaciółki. Jest ona wspaniałą kobietą i matką. Jednak, jak to się często zdarza w dzisiejszych czasach, moja przyjaciółka zdecydowała się na dziecko trochę później, a mianowicie około 40-tki. Z tego powodu przyjęła ona fakt, że jej ciało nie zregeneruje się po ciąży, tak jak stałoby się to 20 lat temu. Na dodatek, wraz z wiekiem staje się ona mniej sprawna fizycznie.

Nancy i ja zaczęłyśmy pracować razem używając EFT, aby wyczyścić kilka gnębiących ją emocjonalnych problemów i osiągnęłyśmy wspaniały sukces. Dlatego też postanowiłyśmy użyć EFT, żeby pomóc jej odzyskać zdrowie fizyczne i sprawność.

Nancy czuła się zupełnie nieatrakcyjna, jej tusza czyniła ją o 4 rozmiary większą, jak również okazało się, że tak naprawdę nigdy nie była naprawdę szczupła.

Powiedziała, że bycie otyłą i nieatrakcyjną jest bardzo bolesne i na skali 0-10 intensywność tej emocji była 10+.

Podczas naszych kilku następnych sesji rozmawiałyśmy o tym, jak pozbycie się emocjonalnego bagażu byłoby wspaniałym narzędziem do zrzucenia wagi, ponieważ zrzucałaby z siebie emocjonalne jarzmo, które manifestowało się fizycznie poprzez wagę. Na każdej kolejnej sesji Nancy wydawała się lżejsza i lżejsza i znacznie szczęśliwsza. Wraz z osiąganiem sukcesu, poprosiła mnie abym zaprojektowała dla niej serię sesji bezpośrednio odnoszącą się do zrzucenia wagi i, co ważniejsze, do osiągnięcia optymalnej sprawności fizycznej.

W sumie odbyłyśmy 8 sesji, w których pracowałyśmy nad jej mentalnym zaprogramowaniem, emocjonalnym głodem, pożądaniem i radością z ćwiczeń fizycznych, oraz innymi tematami, które mają znaczenie dla sprawności fizycznej. Każda sesja była kontynuacją poprzedniej, ale oczywiście pracowałyśmy też nad niezależnymi problemami.

Rezultaty są zdumiewające…. jak i sama Nancy!

  • na ten moment, Nancy stale zrzuca 1 do 2 kg w ciągu tygodnia
  • dzieje się tak mimo, że przez cały tydzień spędza ona sporo czasu w towarzystwie, je w restauracjach i „zapomina” o tym, że zrzuca wagę
  • nie jest w stanie więcej jeść, gdy jest zdenerwowana, albo znudzona… po prostu jedzenie wtedy wydaje jej się nieapetyczne, natomiast w owych momentach zajmuje się swoimi emocjami i próbuje zrobić coś konstruktywnego, np. EFT, co okazuje się być dużo bardziej uspokajające od wypychania w siebie jedzenia
  • ma dużo więcej energii, którą z radością wykorzystuje bawiąc się ze swoim 4-letnim dzieckiem
  • jej intymne życie z mężem diametralnie się poprawiło – Nancy stała się „rozbrykana i swawolna”, a mąż nawet nie zadaje pytań!

Podczas gdy sesje przebiegały raczej typowo, jeśli chodzi o różne obszary sprawności fizycznej, jedna sesja okazała się szczególnie trudna. Byłyśmy w połowie zajmowania się oczywistymi rzeczami, gdy pewnego dnia poprosiłam Nancy, aby podążała za mną i pozwoliła mi być „nieczułą” i „dziwną”, bo wydawało mi się to bardzo na miejscu. Nancy zgodziła się ochoczo. Język i intensywność były naprawdę trudne podczas tej pracy, ale rezultat był taki, jakiego obie chciałyśmy – zdecydowana zmiana w samym jądrze problemu. Niektóre z owych zdań brzmiały tak:

Mimo, że jestem wielką tłustą świnią, jem jak świnia, ubieram się jak świnia …. jestem po prostu świnią…. jednakże wybieram, że kocham, akceptuję i wybaczam sobie.

Mimo, że jestem wielkim tłustym dzieciakiem mającym atak złości, który tylko mnie rani, i nikt więcej się tym nie przejmuje, jednakże ciągle kocham, akceptuję i wybaczam sobie.

Mimo, że jestem totalnie leniwa, wymyślająca wymówki aby zostać grubą i bezpieczną i nieszczęśliwą, wybieram teraz, że uwalniam te schematy postępowania, i akceptuję i wybaczam sobie.

Komentarz K.Dodd: wypowiadanie takich mocnych zdań ma zastosowanie tylko czasami, gdy klientowi jest to w jakiś sposób znajome (np. słyszał takie zdania w szkole, albo gdy sam tak o sobie mówi) i gdy sytuacja to podpowiada. Ale nie jest to w żaden sposób normą. Są techniki EFT, gdzie nie mówi się nic, bo słowa są zbyt raniące i traumatyczne.

Najbardziej ekscytującym aspektem rezultatów Nancy jest, że już teraz podczas pracy nad osiągnięciem celu, czuje się ona ładna i atrakcyjna. Na skali 0-10 jej emocje zmieniły się z 10 negatywnego na 8 pozytywne, jeśli chodzi o poczucie bycia ładną i bycie zmotywowaną. Jedyne ćwiczenia jakie robi, to 15-20 min rozciągania/yogi w domu. No i zabawy z 4-latkiem!

Są dziesiątki matek, które bawiąc się ze swoimi małymi dziećmi nigdy nie tracą wagi przybranej podczas ciąży. Aktywne dziecko wokół nie wystarcza. Jedyną rzeczą, która pomogła było strategiczne i wytrwałe stosowanie EFT.

Akceptujemy tak wiele „prawd” funkcjonujących w naszym społeczeństwie, np., że po 40-tce ma się już zwiotczałe ciało. Albo: masz kilkoro dzieci? Zapomnij o smukłej talii. Itd. Używając EFT NIE MUSIMY akceptować tych wszystkich mentalnych programów ani przez chwilę dłużej. Możemy zmienić nasze mentalne zaprogramowanie i pomóc sobie kreować i wzmacniać zdrowe i zgrabne ciała…. niezależnie od wieku.

Dziękujemy, Gary, ja, moja przyjaciółka, jej dziecko i ….. jej mąż!

Z największym szacunkiem,

Cathleen

Nie przegap nowych ćwiczeń EFT!

1 odpowiedź do Kobieta chudnie bez chodzenia na siłownię

  1. Becia

    Bardzo dobry artykuł. Czekam z niecierpliwością na kurs ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *